NOSSA RESULTS    2004/05

 

BOYS OVERALL

1st                    Lockerby

2nd                    Sir James Dunn

3rd                    Central Algoma

4th                    College Notre Dame

5th                    St. Charles

6th                    St. Basils

 

 

 

BOYS INDIVIDUAL RESULTS

38 kg               1 entry

1st        Kemp-Reynolds, Ben                          Central Algoma

 

44kg                3 entries

1st            Radford, Taylor                                  Sir James Dunn

2nd            Lavallee, Chris                                    College Notre Dame

3rd        Carroll, Marc                                        St. Charles

 

47.5kg             3 entries

1st            Lablance, Matt                         Bawating

2nd        Wilson, Anthony                                   Sir James Dunn

3rd            Kirkimaki, Adam                                Lockerby

 

51kg                8 entries

1st        Huffels, Derek                                       Lockerby

2nd            Bentley, Stewart                                  Sir James Dunn

3rd        Gouett, Justin                                        St. Charles

4th            Gardner, Josh                                      Central Algoma

5th        Roque, Eric                                          College Notre Dame

6th            Dussiaume, Daniel                                College Notre Dame

 

54kg                8 entries

1st            Izydorczyk, Chris                                 Sir James Dunn

2nd        Burton, Sheldon                                    Lockerby

3rd        Staite, Evan                                         White Pines

4th        Miron, Will                                          Central Algoma

5th            Chartrand, Eric                                    College Notre Dame

6th            Sullivan, Shawn                                    St. Basil

 

 

 

 

 

57.5 kg            8 entries

1st            DesChatelets, Mathieu                        Franco Jeunesse

2nd        Fryia, Jordan                                      Sir James Dunn

3rd            Charette, Charles                                 Korah

4th            Schilling, Jason                                    Confederation

5th            Comber, Luke                                     Lockerby

6th            Lalonde, Ryan                                     MacDonald Cartier

 

 

 

61 kg               7 entries

1st            Middleton, Allan                                   Korah

2nd            Duguay, Tom                                       Central Algoma

3rd        Mullin, Zach                                         LoEllen

4th            Positano, Anthony                               Korah

5th            Beaulieu, Rene                         Hanmer

 

 64kg               9 entries

1st            Assiniwe, Julian                                    Wasse Abin

2nd        Kent, Jason                                        Central Algoma

3rd            Hellberg, Jesse                                    Lockerby

4th            Faldren, Sean                                       Korah

5th            Gardner, Chris                                     Central Algoma

6th            Ramsey, Jordan                                    Korah

 

67.5kg             12 entries

1st            Quenville, Patrick                                 MacDonald Cartier

2nd        Giroux, Joe                                           St. Basils

3rd            Campeau, Pat                                      St. Charles

4th        Hubert, Josh                                         Lockerby

5th        Young, Nicholas                                   St. Basil

6th            Pozzeban, Nicholas                             Korah

 

72kg                8 entries

1st            Demeau, Cody                                                Chelmsford

2nd            McGonegal, Peter                                Sir James Dunn

3rd            Chalifoux, Kyle                                   W C Ekkett

4th            O’Brian, Sean                                     Hanmer

5th        Gouge, Adam                                       St. Basil

6th            Battistoni, Justin                                   Lockerby

 

 

 

 

 

 

77kg                7 entries

1st            Gregoris, Jon                                       Lockerby

2nd            Lalonde, Jean Marc                            College Notre Dame

3rd            Staneszewski, Peter                             West Ferris

4th            Boucher, Gaston                                  College Notre Dame

5th            Temellini, Santino                                St. Charles

6th            Schryer, Kyle                                       St. Basils

 

84kg                10 entries

1st        Lynch, Joshua                                      St. Basils

2nd            Kinoshameg, Lindy                              Wasse Abin

3rd        Derasp, Tyson                                       Bowating

4th        Sinclair, David                           College Notre Dame

5th            Jackson, David                                   Central Algoma

6th        Jarrot, Brent                                        Sir James Dunn

95 kg               10 entries

1st        Jarvis, Korey                                      W C Eaket

2nd            Cecchini, Jason                                   Lockerby

3rd            Chalifoux, Jason                                  W C Eaket

4th        Miron, Justin                                        College Notre Dame

5th            Caputo, Marc                                      St. Basil

6th        Wayne, Jamie                                        College Notre Dame

 

UNL                4 entries

1st        Hotson, Ben                                          Lockerby

2nd            McGregor, Alexander                          St. Charles

3rd        Breau, Eric                                          College Notre dame

4th        Lafleur, Nathan                         Bawating

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GIRLS OVERALL

1st                    Chelmsford

2nd                    Central Algoma

3rd                    MacDonald Cartier

4th                    Sudbury Secondary

5th                    Sir James Dunn

6th                    Bawating

 

GIRLS INDIVIDUAL RESULTS

 

41kg                2 entries

1st             Lalonde, Teena                                   MacDonald Cartier     

2nd            Howard, Jenna                                                Chelmsford

 

44kg                3 entries

1st            McLeod, Karly                                    Central Algoma

2nd        Behers, Cherie                                      Korah

3rd            Sookram, Shawna                               Chelmsford

 

47.5kg             3 entries

1st            Unwinn, Alyssa                                    Chelmsford

2nd            McLeod, Kate                                     Central Algoma

3rd        Buechli, Midori                          Franco Jeunesse

 

51kg                3 entries

1st        Hewett, Julie                                          Sir James Dunn

2nd            Comeau, Andree-Michele                        MacDonald Cartier

3rd        Tober, Michelle                                   W C Eakett

 

54kg    5 entries

1st            Vincent, Julie                                        Champlain

2nd        Alatalo, Emily                                        Lockerby

3rd        Hamel, Heather                                    Korah

4th            Lajambe, Robin                                   Central Algoma

5th        St. Pierre, Brittney                         Sudbury Secondary

 

57.5kg             7 entries

1st            Scagnetti, Alyssa                                  Lockerby

2nd            Meinke-Beach, Emily                           Bawating

3rd            Silander, Tanya                                    Chelmsford

4th        Pike, Courtney                                              Sir James Dunn

5th            Goulding, Katherine                              Central Algoma

6th            McGlaughlin, Melissa                          Chelmsford

 

 

 

61kg                5 entries

1st            Malinich, Mallory                                 Sir James Dunn

2nd            Hirschfeld, Sarah                                 Sudbury Secondary

3rd            Armstrong, Lindsay                             Central Algoma

4th            Sookram, Sarah                                   Chelmsford

5th        Welley, Meaghan                                  Mt. St. Joseph

 

64kg                5 entries

1st            Knowels, Laurel                                   Central Algoma

2nd            Kirkness, Colleen                                 Sudbury Secondary

3rd            Benninghouse, Kori                              Sir James Dunn

4th        Ralph, Nancy                                      Bawating

5th            Remillard, Melanie                               Hanmer

 

67.5kg             5 entries

1st            Rodrigues, Celeste                                MacDonald Cartier

2nd        Smith, Ashley                                      W C Eakett

3rd            McLeod, Brittney                                Bawating

4th        West, Malarie                                     Central Algoma

5th            Kangas, Chelsey                                  Lockerby

 

72kg                5 entries

1st            Beauparlant, Julie                                 Franco Jeunesse

2nd            Taillefer, Lee-Anna                               MacDonald Cartier

3rd            Kutschke, Jessica                                Confederation

4th            Fedorchuk, Melanie                             Korah

5th            Boucher, Alexandra                             Hanmer

 

77kg                2 entries

1st        Brown, Marissa                                    Sudbury Secondary

2nd        Proulx, Katelyn                                    Korah

 

84kg                2 entries

1st        Nolan, Samantha                                 Bawating

2nd            Schroeder, Jenna                                 Chelmsford

 

UNL                2 entries

1st        Mizuik, Andrea                         Chelmsford

2nd            Godden, Kayla                                   Sudbury Secondary